Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
JanovíkHľadať
 
 

Všeobecne

Pozdravujem Vás v mene obecného zastupiteľstva a v mene svojom, na našej stránke 689 ročnej slobodnej obce Janovík. 
V súčasnosti naša obec je stále sa rozvíjajúcim kultúrnym, spoločenským a hospodárskym členom východného slovenska. Každý návštevník tejto domovskej stránky má možnosť spoznať bohatú históriu našej obce ako aj súčasný moderný Janovík.

Okrem dôležitých aktualít o dianí v spoločenskom živote – kultúra, šport, školstvo atď. nájdete si tu aj informácie, právne predpisy, všeobecne záväzné nariadenia súvisiace s obcou Janovík a jeho samosprávou. 
Som presvedčený, že naša domovská stránka bude nápomocná našim občanom pri vybavovaní si osobných a úradných záležitostí a zároveň všetkým návštevníkom rozšíri poznatky o našej obci.
Teším sa na každé kliknutie a každého návštevníka našej stránky.

                                                                                                                            Starosta obceObec Janovík leží v severnej časti Košickej kotliny v doline Torysy. Nadmorská výška v strede obce je 230 m n. m. a v chotári 205 – 270 m n. m.

Odlesnený chotár na nízkej pahorkatine a nive Torysy tvoria usadeniny mladších treťohôr, štvrtohorné náplavy Torysy, na svahoch je súvislý pokrov svahových hlín. Má hnedozemné, hnedé lesné, illimerizované a nivné pôdy.

Janovík je dodnes poľnohospodárskou obcou. JRD (Jednotné roľnícke družstvo bolo založené v roku 1959. Časť obyvateľstva pracovala v priemyselných podnikoch v Košiciach a Prešove.
 

 


 

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka